Polerowanie jest to metoda odnawiania powierzchni poprzez usunięcie zewnętrznych warstw, na których mogły powstać plamy, zarysowania, zawirowania, zmatowienie, wyblaknięcie i inne wady.
Zazwyczaj w detailingu poleruje się bezbarwny lakier samochodowy, ale można polerować i poddawać renowacji także reflektory, lampy, plastiki, jak również szyby i szkło.
Polerowanie szyb i szkła
Polerowanie polega na użyciu produktów zawierających materiały ścierne w celu wyrównania niedoskonałości, zazwyczaj są to specjalne pasty polerskie, które można nakładać ręcznie lub maszynowo. Proces ścierania odnawia lakier czy inną powierzchnię i wydobywa połysk. Ma to na celu usunięcie niedoskonałości, powierzchownych uszkodzeń lub drobnych rys. Do polerowania maszynowego służą dwa popularne urządzenia używane przez profesjonalnych detailerów, polerka o podwójnym działaniu oraz polerka obrotowa. Pasty polerskie można także nakładać ręcznie, za pomocą miękkiej ściereczki lub aplikatora.
Polerka o podwójnym działaniu to urządzenie idealne do polerowania lub usuwania lekkich rys na lakierze bezbarwnym, plastiku czy szkle. Podkładki obracają się na dwa różne sposoby. Pierwszy ruch obrotowy porusza pad ruchem okrężnym na wrzecionie, które z kolei obraca się szerszym ruchem okrężnym. Taka polerka jest również nazywana orbitalną lub buforem. Nierównomierny ruch zapobiega pozostawieniu szczotek lub padów w jednym punkcie przez dłuższy czas, zmniejsza to tarcie i gromadzenie się ciepła.
Obrotowa polerka nadaje się do usuwania głębokich zarysowań lakieru, zawirowań i utleniania. Jest to możliwe dzięki wysokiej temperaturze wytwarzanej przez wirującą podkładkę. Polerka rotacyjna musi być utrzymywana w ciągłym ruchu okrężnym, długotrwały kontakt spowoduje nadmierne tarcie i ciepło, co może uszkodzić polerowaną powierzchnię. Na stronie https://detailingstore.pl/54-polerowanie-szyb-szkla znajdziesz profesjonalne produkty, które służą do polerowania szyb i szkła. Możemy z ich pomocą odświeżyć i odnowić wiele powierzchni, które są porysowane, mają ślady wirowań po myciu, plamy z wody czy odbarwienia.