Martwi cię uszkodzony zawór EGR? Nie wiesz, czy niemal natychmiast powinieneś rozwiązać ten problem, a co za tym idzie podjąć się jego naprawy lub wymiany? Oczywiście jak wszyscy doskonale wiemy, zawór EGR ma ograniczyć emisję spalin, pozostawić powstające podczas spalania paliwa, szkodliwe związki chemiczne, by nie wydostawały się one do atmosfery.

W sytuacji, gdy nie działa on, jak należy, to szybko dostrzeżemy między innymi bardzo ciemny i charakterystyczny kolor spalin, zazwyczaj zaświeci nam się również kontrolka Check Engine. Właśnie taki sygnał, powinien nam dać do myślenia, iż brak prawidłowo działającego zaworu EGR, może się negatywnie odbić na pracy naszego silnika, doprowadzić do jego uszkodzenia. Nierówna jego praca, a nawet nagłe zatrzymanie pracy silnika, to zjawisko dosyć często spotykane, kiedy chodzi o zawór EGR, a więc takie które też powoduje, większe spalanie w naszym aucie. Dlatego niech takie argumenty, przekonają nas do tego, że czyszczenie z osadu zaworu EGR, lub wymiana uszkodzonego to coś, z czym warto się pośpieszyć. Zwłaszcza jeżeli jego awarię potwierdzi nam przeprowadzona diagnostyka lub inne badania techniczne, lepiej nie podejmować ryzyka, jazdy z uszkodzonym zaworem EGR, choć wiele osób ma zupełnie odmienne zdanie na ten temat. Przy najbliższej kontroli ich auta i sprawdzeniu poziomu emisji spalin, przekonują się jednak co do tego, że lepiej sprawny zawór EGR posiadać, niż otrzymać z tego tytułu wcale nie tak mały mandat.

Niesprawne elementy samochodu - gdzie szukać części?

Wymień zawór EGR na taki, który jest sprawny

Zmagasz się z koniecznością wymiany zaworu EGR? Nie wiesz, gdzie taki znaleźć, ewentualnie czy możesz kupić używany, również znacznie tańszy niż nowy zawór EGR? Najwyższa pora przyjrzeć się sklepowi, jaki funkcjonuje pod adresem internetowym , i którego oferta jest bezpośrednio skierowana do wszystkich osób, poszukujących używanych części samochodowych. Mowa tutaj o sklepie motoryzacyjnym, jaki dużą uwagę przykłada, do sprawdzenia wszystkich części samochodowych, zanim trafią one do ewentualnego klienta.