Ponieważ złoto i klejnoty kosztują tyle pieniędzy, kupowanie, przechowywanie, a nawet czyszczenie biżuterii wymaga pewnej wiedzy, aby nie ponieść żadnych strat finansowych.

Zawsze dobrze jest mieć do dyspozycji jakieś informacje, a ten artykuł podpowie Ci kilka świetnych wskazówek dotyczących biżuterii, z których możesz skorzystać.Biżuteria srebrna to świetna inwestycja. Biżuteria wykonana ze srebra próby 925 jest trwała przez całe życie i zapewnia nieskończoną elegancję. Sterling matowieje, ale można go szybko wypolerować za pomocą ściereczki do polerowania. Jednak kawałki biżuterii ze srebra wysokiej próby, które mają specjalną powłokę, mogą przetrwać wieki bez matowienia.Kwestionuj każdą biżuterię, która jest tak tania, że ??jest zbyt piękna, aby była prawdziwa. Spójrz na kamienie szlachetne, aby upewnić się, że nie mają w nich dużych inkluzji. Poszukaj znaczków na metalu, aby udowodnić, że jest tym, za co się podaje. Jeśli ktoś czuje się urażony twoim podwójnym sprawdzaniem autentyczności, prawdopodobnie kłamie.Kiedy robisz biżuterię i chcesz zamienić koralik w połączony kawałek, weź szpilkę z oczkiem i przewlecz ją przez otwór koralika. Pozwól koralikowi przesunąć się na dno szpilki z oczkiem. Bezpośrednio nad koralikiem zagnij szczypcami oczko o około 45 stopni. Używając nożyc do drutu, przytnij to do około pół cala długości. Używając małych okrągłych szczypiec, chwyć końcówkę drutu i zacznij owijać go wokół końcówki szczypiec. Nie poddawaj się, jeśli twoja pętla na oczko nie jest bezpośrednio okrągła – praktyka czyni mistrza!Sprzedając biżuterię online, powinieneś dążyć do oferowania jak największej liczby przeróbek. Klient może pokochać określony kawałek, ale ma on dziewięć cali długości, a nie osiem cali, których sobie życzy. Pozbądź się zgadywania biżuterii dzięki tym przydatnym wskazówkom

Jeśli nie masz zmiany tego elementu, możesz stracić tego klienta.

Dlatego musisz przewidywać na etapie projektowania, aby móc dostosować się do swoich klientów.Aby biżuteria była bezpieczna, unikaj wkładania jej do pudełka na biżuterię, które służy jako element dekoracyjny w Twoim domu. Nic nie mówi: „Chodź, złap mnie, jestem pełen drogich rzeczy!” 1 do złodziei, zupełnie jak wystawione pudełko z biżuterią. Jeśli chcesz mieć większy dostęp do swojej biżuterii niż pozwala na to sejf, a profesjonalnie zainstalowany sejf ścienny nie wchodzi w grę, wykaż się kreatywnością i ukryj biżuterię w przedmiotach, których złodzieje nawet nie dotkną. Hermetyczne pojemniki można schować w doniczkach na rośliny lub wiaderkach na pieluchy, wydrążyć książkę, aby utworzyć tajną przegródkę lub schować małe pudełko na dnie pudełka z tamponami! Musisz myśleć jak złodziej, aby nie zostać wykorzystanym przez złodzieja.Najlepszym sposobem na czyszczenie biżuterii jest połączenie amoniaku i wody. Można to łatwo zrobić w domu. Komercyjne rozwiązania na rynku zawierają amoniak i wodę jako główny składnik. Wybierz tańszą drogę i stwórz własne rozwiązanie do czyszczenia biżuterii w domu, a będziesz mile zaskoczony wynikami.Zaplanuj zakupy biżuterii z dużym wyprzedzeniem i trzymaj się ustalonego przedziału cenowego. Sklep jubilerski może być równie kuszący jak sklep ze słodyczami, ale musisz oprzeć się pokusie zaszaleć. Biżuteria niesie ze sobą wiele wspomnień i skojarzeń; nie chcesz zepsuć kawałka wydając tak dużo, że później żałujesz tego widoku.Jak wspomniano wcześniej w artykule, zawsze istnieje możliwość poniesienia strat finansowych, gdy masz do czynienia z biżuterią, niezależnie od tego, czy ją kupujesz, sprzedajesz, czyścisz, czy próbujesz ją przechowywać. Skorzystaj ze wskazówek, które właśnie przeczytałeś w tym artykule, aby chronić swoją biżuterię i chronić swój portfel.