Klocki to bardzo ciekawe zabawki nadające się dla dzieci zarówno w młodszym, jak i starszym wieku.

Posiadają one wiele istotnych cech i atutów docenianych przez najmłodszych użytkowników, jak również ich rodziców. Trudno jest znaleźć osoby, które nie znają na przykład klocków LEGO. Jest to renomowana marka, w ramach której oferowane są różne typy takich zabawek. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat różnych rodzajów klocków LEGO, które są dostępne na krajowym rynku.

Rodzaje klocków LEGO

Dostępne typy klocków LEGO – podstawowe informacje

Najbardziej podstawowe są klasyczne klocki LEGO, składające się z prostokątnych elementów, które można ze sobą łączyć. Mają różne rozmiary i kolory. Godne zainteresowania są też klocki Duplo, czyli większe wersje klocków Lego, przeznaczone dla młodszych dzieci. Mają prostsze kształty i są łatwiejsze do układania. Nie bez znaczenia są też klocki LEGO Technic, które pozwalają na budowanie bardziej skomplikowanych modeli z ruchomymi częściami, np. samochodów, maszyn budowlanych czy robotów.

Kolejną ciekawą serię stanowią zestawy Lego z serii Mindstorms, które pozwalają na budowanie programowalnych robotów z różnymi czujnikami i silnikami. Warto też zwrócić uwagę na produkty LEGO Creator, które pozwalają na budowanie różnych modeli, np. samolotów, statków czy budynków. W skład zestawu wchodzą klocki w różnych rozmiarach i kolorach, a także instrukcje do budowy kilku różnych modeli. Warta zainteresowania jest też seria Ninjago inspirowana japońską kulturą ninja. W skład serii wchodzą różne zestawy, np. pojazdy, budynki czy postacie.

Wśród ciekawych zestawów LEGO zaliczane są produkty z serii Friends. Jest to seria klocków Lego dla dziewczynek, inspirowana przygodami pięciu przyjaciółek z fikcyjnego miasta Heartlake. W skład serii wchodzą różne zestawy, np. salony piękności, kawiarnie czy domy. Godne uwagi są też klocki inspirowane przygodami Harry’ego Pottera i jego przyjaciół. W skład serii wchodzą różne zestawy, np. zamki, pociągi czy postacie. Młodsi fani Gwiezdnych Wojen mogą również znaleźć klocki tej marki dopasowane do własnych zainteresowań.