Obecnie możemy wyróżnić różne rodzaje odszkodowania.

W ogólnym rozumieniu przyjmuje się, że odszkodowanie jest to świadczenie, które przyznaje się osobie, która jest poszkodowana za szkodę, które jej ją wyrządziła bądź ponosi za nią odpowiedzialność. Odszkodowanie może mieć dwie różne formy, czyli być zadośćuczynieniem danej rzeczy, czyli jej oddanie, naprawa, czy kupno, ale także przysługuje forma pieniężna, czyli równowartość szkody, a także dodatek za uszczerbek na zdrowiu. Są to odszkodowania za zniszczenie mienia, komunikacyjne, powypadkowe.

Uszkodzona szyba w samochodzie a ubezpieczenie

Jakie rodzaje ubezpieczenia przewidują wymianę uszkodzonej szyby?

W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych najważniejsze jest z pewnością ubezpieczenie OC które jest ubezpieczeniem obowiązkowym, każdy pojazd powinien je posiadać aby móc poruszać się po drogach. W przypadku kiedy podczas kontroli policjant stwierdzi iż ubezpieczenie jest nieważne, wówczas może zostać zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu. Dlatego też wszyscy kierowcy wykupują ubezpieczenie obowiązkowe, dodatkowo niektórzy posiadają także ubezpieczenie autocasco. Cechą charakterystyczną ubezpieczenia OC jest to, iż chroni ono nie tylko kolizje oraz wypadki drogowe, ale także wypadki spowodowane pożarem, huraganem, czy też gradobiciem. Najczęściej ten typ ubezpieczenia, jakim to jest OC możemy wybrać dowolnie, w różnych firmach ubezpieczeniowych

Przy podpisaniu umowy ubezpieczeniowej, z pewnością powinniśmy zapoznać się ze wszystkimi warunkami umowy, sprawdzić czy wszystkie elementy naszego pojazdu będą odpowiednio chronione, zostaną naprawione w czasie stłuczki. Jednym z elementów pojazdu będą z pewnością szyby, niekiedy możemy zakupić także dodatkowe ubezpieczenie które będzie zapewniało nam ochronę szyb także w przypadku różnego rodzaju zdarzeń losowych. Można także wykupić ubezpieczenie AC które jest ubezpieczeniem samochodu od szkód, których sprawcą jest kierowca auta. Lecz nie tylko, obejmuje także odszkodowanie za szkody, które powstały w wyniku zdarzeń zewnętrznych, losowych.

Szyby narażone są przykładowo na grad, różnego rodzaju uszkodzenia związane z odpryskami, w szybę może uderzyć kamień podczas jazdy. Oczywiście często także mały rysy mogą spowodować dalsze pękanie, dlatego też w sytuacji kiedy szyba pęknie może być bardzo wiele. Z pewnością kiedy chcemy dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczenia naszych szyb warto wejść na stronę http://specjalistka.net/peknieta-szyba-samochodzie-a-ubezpieczenie-oc/. Zejdziemy tam bardzo interesujący artykuł z którego dowiemy się na jakich zasadach możemy ubezpieczyć szyby w naszym aucie.