Wielokrotnie powtarzano, że powinniśmy spożywać więcej warzyw niż jakiekolwiek inne źródło składników odżywczych, nawet jeśli wiele osób koncentruje się na mięsie zamiast białka.

Całkowicie możliwe jest pozyskiwanie białka z innych źródeł i bardziej zróżnicowana dieta! Czytaj dalej, aby uzyskać przydatne wskazówki.Mężczyźni potrzebują innych witamin i minerałów niż kobiety. Codzienna witamina dla mężczyzn powinna mieć wyższe stężenie B12 i B6. Kolejną witaminą pomocną w zapobieganiu wypadaniu włosów jest witamina H. Wraz z kwasem foliowym witamina H pomaga w regeneracji komórek i zmniejsza oznaki starzenia. Witamina E i likopen są również korzystne dla zdrowia męskiej prostaty.Nigdy nie ignoruj ​​ostrzeżeń dotyczących poziomu witamin. Witaminy i suplementy mogą powodować poważne skutki uboczne, gdy są przyjmowane na receptę i leki bez recepty. Żeń-szeń może być bardzo niebezpieczny, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub przyjmujesz leki nasercowe. Likopen może być śmiertelny, jeśli masz alergię na pomidory. Zawsze czytaj etykiety ostrzegawcze lub skonsultuj się z farmaceutą lub lekarzem przed zażyciem jakichkolwiek witamin lub suplementów.Wiele osób potrzebujących suplementacji witamin i minerałów po prostu zmaga się fizycznie z połykaniem tabletek, ponieważ mogą one być duże i, szczerze mówiąc, okropnie smakują. Spróbuj wody pitnej, która zawiera witaminy i minerały, z dodatkiem jakiegoś owocowego smaku. Pozwala to na uzyskanie niektórych potrzebnych witamin, a także dodanie do dziennego spożycia wody.Przyjmując suplement, który wymienia tłuszcz jako składnik, zażywaj go z jedzeniem. Witaminy A, E i K muszą być przyjmowane z jedzeniem, aby mogły być prawidłowo wchłonięte. Najlepiej wchłaniają się spożywane wraz z tłuszczem.Światło słoneczne i mleko mogą dostarczyć Ci potrzebnej witaminy D. Jeśli nie lubisz mleka lub mieszkasz w pochmurnym klimacie, kup sobie suplement witaminy D. Ta witamina wzmacnia Twoje kości.Żelazo jest niezbędne do wytwarzania czerwonych krwinek. Te komórki transportują tlen w twoim ciele. Kobiety potrzebują więcej żelaza niż mężczyźni i wiele suplementów dla kobiet zostało zaprojektowanych z myślą o tym. Chcesz uzyskać dobre informacje o witaminach i minerałach, zobacz poniższy artykuł

Jeśli cały czas czujesz się wyczerpany i masz problemy z oddychaniem, możesz mieć niedobór żelaza.Upewnij się, że masz wystarczającą ilość niektórych witamin i minerałów w swojej diecie.

W przypadku multiwitamin należy starać się uzyskać 100% wymienionej zalecanej dziennej dawki. Przyjmując maksymalną ilość, możesz upewnić się, że masz wystarczającą ilość niezbędnych witamin i minerałów w swojej diecie, aby utrzymać dobry stan zdrowia.Jeśli podajesz małym dzieciom suplementy witaminowe, przechowuj je poza zasięgiem dzieci. Większość witamin dla dzieci jest aromatyzowana i bardzo podobna do cukierków. Ma to zachęcić dzieci do ich zabrania. Jednak może to również prowadzić do tego, że dzieci pomylą je ze słodyczami. Ponieważ możliwe jest przedawkowanie witamin, trzymaj je poza zasięgiem.Aby wzmocnić układ odpornościowy, rozważ przyjmowanie Ginseg. Żeń-szeń może pomóc organizmowi w regulacji hormonów. Pomoże to wpłynąć na produkcję insuliny, ciśnienie krwi i metabolizm. W rezultacie zauważysz, że myślisz jaśniej i masz więcej energii, aby przejść przez cały dzień.Możesz dodać kwas foliowy lub witaminę B9 do zdrowej diety. Poprawia zdrowie komórek, zwiększa produkcję czerwonych krwinek i promuje zdrowie serca. Można go również znaleźć w różnych produktach spożywczych. Należą do nich sałata, szparagi, soczewica, szpinak i fasola. Osoby, które nie otrzymują wystarczającej ilości kwasu foliowego w swojej diecie, mogą również spróbować przyjmować suplementy kwasu foliowego.Jeśli uważasz, że możesz zrobić więcej, aby poprawić swoją dietę, prawdopodobnie masz rację. Ten artykuł powinien być dobrym punktem wyjścia, a nie ma czegoś takiego jak zbyt wiele badań. Porozmawiaj ze swoim lekarzem i dowiedz się, co jest dla Ciebie najlepsze!