Kiedy ludzie projektują witrynę internetową, często zapominają o umieszczeniu linku do swojej strony głównej na swoich stronach pomocniczych.

Jeśli nie masz linku do strony głównej, użytkownicy mogą nigdy nie być w stanie wrócić do głównej części witryny. Ten artykuł zawiera szereg wskazówek, jak prawidłowo dodać link do strony głównej, aby odwiedzający zawsze mogli znaleźć drogę do domu!Projektując strony internetowe, ważne jest, aby używać odpowiedniej grafiki. Należy pamiętać, że pliki PNG są znacznie lepsze niż duże i słabo działające obrazy bitmapowe. W przypadku grafik innych niż fotograficzne wybierz PNG, jeśli grafika ma mniej niż 256 kolorów. W przeciwnym razie wybierz GIF. JPEG najlepiej sprawdza się w przypadku zdjęć.Daj odwiedzającym możliwość przeszukiwania Twojej witryny, aby łatwiej mogli znaleźć to, czego szukają. Jeśli ktoś nie może od razu znaleźć tego, czego szuka, jego następną myślą będzie szukanie pola wyszukiwania. Umieść to w oczywistym miejscu i dołącz przycisk wyszukiwania.Jeśli nigdy nie projektowałeś strony internetowej, spróbuj użyć gotowych układów. Można je łatwo znaleźć online w kilku witrynach blogowych, takich jak Blogspot lub Tumblr. Ciekawa szata graficzna zwróci uwagę na treść i nada witrynie profesjonalny wygląd. Po prostu upewnij się, że Twój układ jest atrakcyjny dla docelowych odbiorców!Upewnij się, że wszystko jest łatwe do zlokalizowania w Twojej witrynie. Wskazówki i porady dotyczące projektowania stron internetowych, których musisz się nauczyć

Zastanów się, jak będzie wyglądać wszystko w Twojej witrynie.

Gdy treść jest losowo rzucana na Twoją witrynę, bez zastanowienia się nad jej układem, utrudniasz pracę osobom, których korzystanie z Twojej witryny zapewnia Twój sukces w Internecie – odwiedzającym Twoją witrynę.Jeśli nie czujesz się pewnie w żadnej dziedzinie podczas projektowania strony internetowej, poproś kogoś o pomoc. Możesz znaleźć pomoc od znajomego lub od nieznajomych w miejscach takich jak fora internetowe. Tylko upewnij się, że nie zajmujesz się niczym, nie wiedząc najpierw, co robisz.Upewnij się, że Twoja witryna używa spójnej czcionki w całym tekście. Niektóre strony internetowe zmieniają czcionki, chcąc nie chcąc, bez żadnego powodu projektowego. To sprawia, że ​​treści są trudne do przetworzenia dla odwiedzających. Większość stron internetowych, zwłaszcza firmowych, dobrze sobie radzi z podstawowymi czcionkami, takimi jak Arial, Veranda, a nawet Times New Roman.Tworzenie mapy witryny jest bardzo ważną częścią procesu projektowania stron internetowych. Mapa witryny to skuteczny sposób informowania odwiedzających o różnych rodzajach treści, które oferuje Twoja witryna, i jest doskonałym narzędziem do poruszania się po witrynie. Roboty wyszukiwarek będą również korzystać z mapy witryny z podobnych powodów, dlatego dodanie mapy witryny pomoże poprawić rankingi wyszukiwania. Upewnij się, że Twoja witryna ma mapę witryny i jest zakończona.Zoptymalizuj czasy ładowania swojej witryny. Ludzie są bardziej skłonni opuścić Twoją witrynę, jeśli czas wczytywania jest zbyt długi. Zmniejszając grafikę i inne fantazyjne elementy, przyspieszysz dostęp do swoich stron i zatrzymasz odwiedzających.Upewnij się, że co jakiś czas wracasz i starasz się przypomnieć sobie wszystko, czego się do tej pory nauczyłeś. Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się ludzie rozpoczynający projektowanie stron internetowych, jest to, że uczą się jednej lub dwóch rzeczy i zapominają o nich kilka dni później, co może zaszkodzić postępom w ich witrynie.Tak jak dowiedziałeś się z wcześniejszej części tego artykułu, upewnij się, że masz link, który prowadzi do Twojej strony głównej z dowolnego miejsca w witrynie. Odwiedzający Twoją witrynę bez trudu znajdą ten link, jeśli wiesz, gdzie go właściwie umieścić. Postępuj zgodnie ze wskazówkami podanymi w tym artykule, aby mieć pojęcie, gdzie umieścić te ważne linki na swojej stronie.