Dostępne na rynku płytki umożliwiają nam stworzenie bardzo ciekawych aranżacji, możemy uzyskać bardzo ciekawe efekty za pomocą płytek zarówno matowych, jak też płytek z połyskiem.

Oczywiście należy zastanowić się również nad kolorystyką, określić w styl w jakim chcemy wykończyć naszą łazienkę. Naturalnie płytki ścienne będą różniły się od płytek podłogowych, będą one posiadały inne parametry, warto zwrócić na to uwagę wybierając model do naszej łazienki.

Co decyduje o jakości płytek?

Jak wybrać odporne płytki na nasze podłogi?

Z pewnością płytki w łazience powinny być bezpieczne, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę, aby nie były one zbyt śliskie, dodatkowo nie powinny one wchłaniać wody. Płytki oznaczone są różnymi parametrami, takim jak nasiąkliwość, gdzie w przypadku łazienki powinna ona być mniejsza niż 5%, dodatkowo płytki posiadają oznaczenie antypoślizgowości, gdzie R13 to płytki o najlepszych parametrach. Oczywiście warto wybrać je ze względu na nasze bezpieczeństwo, dodatkowo warto zwrócić uwagę, iż powinny być to płytki łatwe w czyszczeniu, modele zbyt porowate będą trudne do wyczyszczenia, będą zbierały kurz i zabrudzenia.

Oczywiście płytki powinny być odpowiednio dopasowane do wszystkich elementów naszej aranżacji, dzięki temu uzyskamy ciekawy efekt wizualny, obecnie dużym powodzeniem cieszy się gres szkliwiony, który zabezpiecza płytkę gresową. Warto zwrócić uwagę, iż zwykły gres będzie podatny na uszkodzenia, jak również będzie łatwo wchłaniać wodę, może to prowadzić do powstawania plam z twardej wody, różnego rodzaju mydła czy też szamponu. Dlatego wybieramy płytki odporne, mogą być to również płytki matowe, które będą posiadały odpowiednią impregnację.

Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się płytki, które imitują kamień naturalny. Mogą być to płytki przykładowo imitujące marmur czy granit, będą to płytki w różnych kolorach. Oczywiście możemy wybrać bardzo ciekawe wzory, dobrym przykładem jest płytka z serii Remos Grey, która charakteryzuje się bardzo ciekawym wzornictwem. Płytki tego typu możemy zakupić na stronie http://eplytki.5web.pl, znajdziemy tam duży wybór płytek w rozmiarach 60 x 60 cm i 120 x 60 cm.