Jeśli kiedykolwiek chciałeś dowiedzieć się, jak wykonać znacznie lepszy masaż, ważne jest, abyś dalej czytał ten artykuł.

Będziesz zdumiony prostymi zmianami, które możesz wprowadzić, aby pomóc ci dowiedzieć się, jak lepiej używać rąk podczas wykonywania masażu. Twój partner również będzie zdumiony.Petrissage to najlepszy sposób na złagodzenie stresu i zniknięcie bólu. Ta metoda wymaga użycia opuszków palców i kciuka. Chwyć mięsień i ściśnij go przez kilka sekund, zanim przejdziesz do innego obszaru. Przechodź przez te same obszary kilka razy, aż ból zniknie.Jeśli wykonujesz masaż całego ciała, upewnij się, że masażystka używa olejku do masażu. Te olejki są niezbędne, jeśli planują wbić się głęboko w więzadła i mięśnie bez powodowania dyskomfortu. Olejki te sprawiają, że dłonie stają się śliskie, co pomaga zmniejszyć tarcie i zmniejsza ryzyko poparzeń skóry.Reguluj swój oddech podczas masażu. Często zdarza się, że podczas masażu odczuwasz niepokój lub niepokój, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz je otrzymywać. Pamiętaj, że jesteś w bezpiecznym środowisku i masz do czynienia z profesjonalistą. Nie będziesz w stanie się zrelaksować, jeśli Twój oddech nie będzie normalny.Metoda grabienia to popularny sposób wykonywania masażu pleców. Rozłóż szeroko palce i opuszkami palców wykonaj ruch grabiący w dół pleców, od ramion do bioder. Możesz zwiększyć nacisk według upodobań odbiorcy. To prosty sposób na zrelaksowanie się i spędzenie razem trochę czasu.Jeśli masz ranę, która zaczyna się goić, masowanie tego obszaru pomoże jej zagoić się jeszcze szybciej. Masaż zwiększa ilość krwi dopływającej do tego obszaru ciała. Co należy wziąć pod uwagę przed przekazaniem komuś wiadomości

Tak więc, masując ten obszar, dostarczasz mu nową krew, aby promować gojenie.

Może to również pomóc w zmniejszeniu blizn.Kiedy zdecydujesz się na masaż, upewnij się, że komunikujesz się ze swoim masażystą. Jeśli masz jakieś preferencje dotyczące masażu, powiedz mu o tym przy wejściu do pokoju i przed rozpoczęciem. Jeśli podczas masażu odczuwasz ból lub drętwienie, koniecznie poinformuj o tym swojego terapeutę.Jeśli kogoś masujesz, postaraj się go ogolić na kilka dni przed sesją masażu. Pomaga to, ponieważ tworzy bardzo gładką powierzchnię do pracy, zwłaszcza jeśli planujesz używać oleju. Twoje dłonie będą mogły znacznie łatwiej przesuwać się po skórze, maksymalizując przyjemność i uczucie masażu.Jeśli masz tendencję do silnego napięcia mięśni, ale nie lubisz rygorystycznego masażu, najlepszym wyborem może być masaż gorącymi kamieniami. Kamienie, które są gładkie, są rozgrzewane, a następnie nakładane na określone partie ciała. To rozgrzewa mięśnie i tkanki, uwalniając napięcie i stłumioną energię.Masaż tkanek głębokich może pomóc w leczeniu urazów. Stosuje się powolne ruchy powodujące tarcie w kierunku włókien mięśniowych. To dobry sposób na rozluźnienie napiętych mięśni, a nawet pomoże poprawić Twoją postawę.Nie zapomnij się rozciągnąć przed i po masażu. Masaż będzie skuteczniejszy, jeśli Twoje mięśnie są już rozgrzane, a po masażu będziesz mieć więcej energii, jeśli poświęcisz kilka minut na rozciągnięcie mięśni. Poza tym rozciąganie to skuteczny sposób na złagodzenie bólu mięśni.Czy jesteś gotowy, aby wykorzystać zdobyte informacje? Czas zacząć od wszystkich przedstawionych Ci informacji. Poczujesz się dobrze, że możesz robić świetne masaże i pamiętaj, że Twoja partnerka również Ci podziękuje za każdym razem.