Rzucenie palenia jest dla wielu osób bardzo trudne, zwłaszcza jeśli brakuje im informacji i wsparcia, które są niezbędne do odniesienia sukcesu.

Ten artykuł zawiera informacje, które powinni wiedzieć potencjalni rzucający palenie, a także konkretne kroki, które muszą podjąć, aby rzucić palenie. Jeśli skorzystają z tej rady, zwiększy to ich szanse na sukces.Podczas rzucania palenia trudno będzie ci wykonywać niektóre ze swoich normalnych nawyków. Na przykład chodzenie do baru z przyjaciółmi, którzy palą. Kiedy twój przyjaciel wychodzi na zewnątrz po papierosa, oprzyj się pokusie pójścia z nim, aby dotrzymać mu towarzystwa. Wszystko, co kiedyś robiłeś jako palacz, będziesz mógł zrobić ponownie.Każdy nowy dzień to jeden krok w procesie eliminacji palenia z twojego życia. Rzucenie palenia to długi proces. Nie powinieneś tracić snu przez następny tydzień, miesiąc, a nawet rok. Podejdź do rzucania palenia codziennie. Doceniaj każdy dzień, w którym odniosłeś sukces, a możesz być zaskoczony, jak szybko te dni zamieniają się w tygodnie.Rzuć palenie raz na zawsze, zastępując chwile, w których lubisz papierosa, ćwiczeniami fizycznymi. Nie tylko będzie to dla ciebie rozproszenie, ale także odniesiesz ogromne korzyści, rozwijając zdrowsze i bardziej atrakcyjne ciało. Na początku może być ciężko ze względu na działanie nikotyny w twoim systemie, ale zacznij od małego, spacerując po bloku.Jeśli próbujesz rzucić palenie, dużo odpoczywaj. Wiele osób stwierdza, że ​​jeśli nie śpią do późna, są bardziej skłonni do palenia papierosów. Ponadto łatwo ulec pokusie palenia, gdy jest późno w nocy, a wszyscy inni już śpią. Zoptymalizuj swoje zdrowie i zmniejsz apetyt, śpiąc przez co najmniej osiem godzin na dobę.Staraj się nie jeść za dużo, aby wypełnić pustkę po rzuceniu papierosów. Wskazówki, które pomogą Ci rzucić palenie

Nikotyna hamuje apetyt, więc nie zdziw się, gdy po rzuceniu palenia zaczniesz odczuwać większy głód.

Jedz zdrowiej, gdy rzucisz palenie papierosów. Dzięki temu będziesz mieć więcej miejsca na kalorie, które zużyjesz poprzez podjadanie.Poproś swojego lekarza o pomoc w rzuceniu palenia. Twój lekarz może mieć to, czego potrzebujesz, aby rzucić palenie. Dodatkowo, twój lekarz może uznać, że skorzystasz z terapii lekowej na receptę, aby pomóc ci rzucić palenie.Zapisz z wyprzedzeniem, dlaczego rzucasz, i miej tę listę pod ręką. Kiedy dopadnie cię to pragnienie, poszukaj motywacji na swojej liście. Zrozumienie z wyprzedzeniem, dlaczego rzucenie palenia jest dla Ciebie ważne, pomoże Ci skupić się na chwilach słabości, a nawet może pomóc Ci wrócić na właściwe tory, jeśli się pomylisz.Próbując rzucić palenie, unikaj wszelkich czynności lub sytuacji, w których wcześniej byś palił. Jeśli wypiłeś poranną kawę i wypaliłeś papierosa, zmień rutynę. Kawa w samochodzie lub trzymanie się z dala od zadymionych barów może zastąpić twoje pragnienie.Wybierz datę rzucenia palenia i trzymaj się jej. Zrób wielką sprawę z tej daty. Zapisz to w swoim kalendarzu, a nawet rozważ zorganizowanie jakiejś ceremonii, aby oznaczyć datę dla siebie. Musisz zaszczepić sobie w głowie tę datę – jej wagę – abyś mógł wykorzystać ją jako kierowcę, który utrzyma zadanie na dłuższą metę.Jak już wspomniałem, rzucenie papierosów jest bardzo trudne. Nauka rzucania palenia może być dla wielu osób bardzo myląca i zniechęcająca. Dzięki odpowiednim informacjom szansa na pomyślne rzucenie palenia znacznie wzrasta. Wykonując kroki opisane w tym artykule, dana osoba może uzyskać informacje potrzebne do rzucenia palenia.