Dekoder DVB-T, umożliwia nam odbiór cyfrowej telewizji naziemnej, warto także pamiętać, iż obecnie jest to jedyny standard nadawania telewizji.

Możemy odbierać nawet do 60 kanałów telewizyjnych, mogą być to kanały informacyjne, sportowe. Mamy możliwość także wykorzystać kanały kodowane i płatne, które z pewnością mogą zaoferować nam wiele rozrywki. Jednak coraz częściej oglądamy filmy czy też seriale za pomocą internetu, platformy takie jak HBO czy Netflix mogą nam wiele zaoferować. Dlatego też będziemy chcieli podłączyć nasze dekodery do internetu.

Do czego może służyć dekoder DVB-T?

Jak odbierać platformy streamingowe na dekoderze?

Wiele dekoderów posiada standardowo wejście RJ45, czyli standardowego kabla, który służy do podłączenia się do routera, jednak nie zawsze modele wyposażone są w internet bezprzewodowy. Dlatego też możemy skorzystać z dodatkowej anteny, która pozwoli nam na łączenie się z siecią za pomocą WiFi. Oczywiście należy sprawdzić czy nasz dekoder znajduje się w miejscu, które umożliwia odbiór sygnału z naszego routera, nadajnika. Jeżeli jest on za daleko, wówczas możemy wykorzystać specjalne anteny, które pośredniczą wzmacniając sygnał, dzięki czemu możemy połączyć się z siecią nawet na większą odległość.

Kanały streamingowe to z pewnością duża dawka rozrywki, Znajdziemy tutaj wiele nowych filmów, seriali, co ważne emitowane są one w jakości HD lub 4K. Dodatkowo także charakteryzują się dobrym dźwiękiem, z pewnością jeżeli posiadamy kino domowe wówczas będzie to świetne rozwiązanie. Oczywiście w przypadku, kiedy nasz dekoder nie jest wyposażony w łączność bezprzewodową, wówczas możemy dokupić dodatkową zewnętrzną antenę, którą będziemy mogli podłączyć przed złącze USB.

Warto zwrócić uwagę, że USB WIFI to dość mały wydatek, który pozwoli nam na znaczne rozszerzenie możliwości naszego dekodera. Z pewnością osoby, które nie odbierają jeszcze sygnału bezprzewodowo, mogą zaopatrzyć się w tego rodzaju urządzenie. Wystarczy wpiąć je w gniazdo USB, aby można było połączyć się z siecią, naturalnie należy odpowiednio skonfigurować nasze urządzenie.