Faktoring niesie za sobą wiele korzyści, szczególnie tych finansowych.

Jest szczególnie przydatnych w kwestiach takich jak poprawa płynności finansowej i lepsza kontrola wiarygodności płatniczej kontrahentów. Właśnie w tych dziedzinach najwięcej zyskuje, ponieważ jest on świetną metodą na rozwiązanie wielu problemów w tych obszarach.

Oto przykładowe funkcje faktoringu:

1.Poprawa płynności finansowej

Przede wszystkim, faktoring pozwala nam na elastyczne zarządzanie naszymi należnościami. Jest również świetnym narzędziem do zarządzania przepływami finansowymi. Ten rodzaj faktoringu należy do najbardziej nowocześniejszego.

2.Funkcja administracyjna

Faktor, który nabywa fakturę, musi dbać o jej terminowość. To on musi zajmować się jej spłatą oraz to na jego głowie są różne nieścisłości związane z niespłacalnością faktur, które mogą skończyć się na drodze sądowej.

3.Przewaga konkurencyjna

To jaką przewagę daje nam ten model jest kwestią bezdyskusyjną. Jego największą zaletą jest to, że wpłata odbywa się od razu po wystawieniu faktury. Takimi metodami nie może się pochwalić wiele firm, prawda? Dodatkowo ten model pozwoli nam bezpiecznie wystawiać faktury na dalsze terminy, co dodatkowo wyróżnia ten model na tle innych.

Funkcje Faktoringu

4.Wiarygodność

Instytucje finansowe dążą ogromnym szacunkiem firmy posługujące się metodą faktoringu, ponieważ nie wpływa on na zdolność kredytową, ani nie jest rozpatrywany jako zobowiązanie kredytowe.

5.Ryzyko

Faktoring skutecznie zmniejsza nasze ryzyko biznesowe. Pozwala kontrahentom na bezpieczne odroczenie płatności za usługę już wykonaną. Dzięki opiniom wystawionym przez firmy faktoringowe bardzo łatwo jest pozyskać również nowych klientów

Podsumowując, faktoring posiada liczne funkcje, które sprawiają, że ten model jest niesamowicie atrakcyjny. Nic dziwnego, że coraz więcej firm się na niego decyduje, gdyż system ten oferuje bardzo lukratywne korzyści i benefity w brażzy finansowej.