Parkiet jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem do domu, możemy zastosować różne wzory, układać parkiet w różnych pomieszczeniach, użyć lakierów które pozwolą uzyskać kolorystykę której oczekujemy.

Każdy element parkietu ma jedyny w swoim rodzaju układ słojów drewnianych. Podłogi drewniane wprowadzają w domu ciepło, jest to bardzo dobry materiał na podłogi, możemy wykorzystać także deski. Należy zwrócić uwagę na prawidłowe ułożenie parkietu, wykorzystać materiał o odpowiedniej wilgotności.

Jak wybrać drewno na parkiet?

Jak należy przygotować powierzchnię pod układanie parkietu?

Parkiet jak również inne podłogi drewniane wymagają odpowiedniego podłoża, musi być to podłoże wypoziomowane, często możemy zastosować wylewkę samopoziomującą. Warto zwrócić uwagę aby podłoże na której wykładamy klepki była sucha, w przeciwnym razie drewno mógłby pobierać wilgoć z podłogi. Możemy wykorzystać także płyty OSB jako podłoże, czy też inne metody izolacji. Dostępne są także materiały które pozwalają na lepsze odizolowanie podłogi, dzięki temu docieplić mieszkanie jak również możemy uzyskać lepsze właściwości akustyczne. Należy pamiętać, iż jeżeli parkiet dostanie ułożony nieprawidłowo wówczas kroki na piętrze mogą być słyszalne na parterze.

Do wyboru mamy różne rodzaje drewna, może być to brzoza, drewno bukowe, olcha czy też dąb. Teraz częściej wybieramy także drewno egzotyczne o ciekawej kolorystyce. Najczęściej wybierane jest drzewo dębowe, jako najbardziej trwałe, możemy także dobrać jesion i inne drzewa o zwartej strukturze. W zależności od pomieszczenia możemy wykorzystać różne rodzaje drzewa, w pomieszczeniach które rzadziej użytkujemy, możemy wybrać drzewo nieco bardziej miękkie. Po nałożeniu parkietu należy wykonać cyklinowanie, następnie polakierować i zabezpieczyć drewno. Obecnie możemy wykorzystać bardzo nowoczesne impregnaty, dzięki czemu zabezpieczymy powierzchnię.

Warto skorzystać z usług firm które oferują układanie parkietu Gdańsk jest miastem gdzie z pewnością znajdziemy specjalistów którzy posiadają duże doświadczenie w przypadku podłóg z drewna. Specjaliści pomogą nam wybrać odpowiedni materiał, sprawdzą czy posiada odpowiednią wilgotność, dodatkowo zadbają o cyklinowanie starszych podłóg, położą nową warstwę lakieru czy też uzupełnią braki.