Folia ochronna do lakieru to górna warstwa zewnętrzna naklejana na pojazd, i jest najskuteczniejsza spośród rozwiązań motoryzacyjnych.

Jest to jedyny dostępny produkt, który może ochronić powierzchnię pojazdu przed odpryskami żwiru, zarysowaniami, kwaśnymi zanieczyszczeniami i pomoże zachować fabryczne wykończenie samochodu w idealnym stanie na długi czas. Jest to produkt wyjątkowo mocny, z przyczepnością znacznie przewyższającą winyl, dlatego czasem usunięcie folii może być również kłopotliwe.

Lakier samochodowy można zabezpieczyć folią ochronną

Czy oklejanie auta spełnia swoją funkcję?

Podobnie jak w przypadku wielu innych ochronnych produktów do lakieru, jakość produktu, wykonane prace przygotowawcze i doświadczenie instalatora to wiele czynników, które mogą przyspieszyć lub zmniejszyć potencjalne krótko- lub długoterminowe uszkodzenia. Jest również wiele czynników, które mogą mieć wpływ na niezawodność i trwałość folii chroniącej lakier. Dodatkowe nałożenie powłoki ceramicznej na powierzchnię folii w miejscach szczególnie narażonych na zarysowania, poprawi ochronę przed gruzem drogowym oraz poprawi połysk.

Folia chroniąca lakier samochodowy to materiał termoplastyczny, który ochroni powierzchnię auta lepiej niż jakikolwiek inny produkt dostępny obecnie na rynku. Folia oferowana jest głównie w przezroczystym wykończeniu, co pozwala właścicielowi pojazdu zachować oryginalne wykończenie powierzchni lakieru pojazdu. Jednak najnowocześniejsza technologia umożliwiła producentom wytwarzanie folii z matowym wykończeniem. Istnieją również specjalne folie, które są kolorowe, podobnie jak materiały winylowe. Można w ten sposób szybciej i mniejszym kosztem zmienić kolor naszego pojazdu.

Wiele osób zastanawia się, czy oklejanie auta wrocław jest odpowiednim rozwiązaniem. Chodzi przede wszystkim o to, co jest ważne dla twoich indywidualnych potrzeb i oczywiście budżetu. Wielu producentów folii ochronnych ma dobrą reputację, oferując tylko profesjonalne rozwiązania instalacyjne, które działają wyjątkowo dobrze. Ostatecznie wybór między producentami jest ostatnią kwestią. Pierwszym krokiem jest wybór, który rodzaj folii jest najlepszy dla twojej indywidualnej sytuacji.