Ogrodnictwo ekologiczne może być bardzo onieśmielające dla kogoś, kto nigdy wcześniej tego nie robił.

Może to łatwo doprowadzić do przeładowania informacjami ze względu na wszystkie zasoby dostępne dla nowych ekologicznych ogrodników. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci uporządkować wszystkie te informacje, tak aby można było skutecznie rozpocząć uprawę roślin ekologicznych.Sztuczka, która pomaga zmierzyć w ogrodzie, polega na wzięciu jednego z narzędzi ogrodniczych z długimi uchwytami, takich jak łopata, i zaznaczenie na jego uchwycie za pomocą taśmy mierniczej. Używając markera permanentnego, zaznacz stopy i cale na jego uchwycie, a gdy wymagana jest określona odległość podczas strugania, miej pod ręką poręczne urządzenie pomiarowe.Uprawiaj warzywa i owoce do picia. Często pomijane, ale łatwe w uprawie są przedmioty, z których można zrobić fantastyczne i pożywne napoje. Te jagody i soki owocowe można zamrażać, konserwować lub przerabiać na wino i twardy cydr. Dobrze zrobione wino jabłkowe lub jagodowe może zaczynać się od 10-12 dolarów za butelkę, więc może to być również zysk dostępny w ogrodzie.Zanim zaczniesz sadzić ogród, musisz sprawdzić glebę. Istnieją usługi badania gleby, które za niewielką opłatą mogą analizować zawartość gleby w ogrodzie. Dzięki tym wynikom możliwe jest uszlachetnianie i uzupełnianie gleby, aby była jak najbardziej żyzna. Kilka lokalizacji Cooperative Extension oferuje tę usługę i dobrze jest wiedzieć, jaki rodzaj gleby posiadasz, aby uniknąć uprawy wadliwych upraw.Kluczem do każdej aktywności w ogrodzie jest używanie odpowiednich narzędzi. Łopata jest niezbędna, podobnie jak inne narzędzia, które najlepiej pasują do rozmiaru Twojego ogrodu. W mniejszych ogrodach najlepiej sprawdzają się narzędzia z krótkim uchwytem, ​​w większych ogrodach lepiej sprawdzają się motyki i szpadle z dłuższym uchwytem. Najlepsze informacje o ogrodnictwie, które istnieją

Upewnij się, że narzędzia mają ostrą krawędź, aby ułatwić pracę.Aby w pełni wykorzystać używaną wodę, podlewaj rośliny z samego rana.

W ten sposób woda jest mniej podatna na parowanie i pozwala szybko wyschnąć liściom. Zmniejsza to ryzyko wielu powszechnych chorób i pomaga Twoim roślinom rosnąć, aby były silne i zdrowe.Rozpoczynając swój ekologiczny ogród, dobrą wskazówką jest zastanowienie się, jakie warzywa powinieneś wybrać do sadzenia w swoim ogrodzie. Niektóre warzywa lepiej nadają się do kiełkowania w domu niż inne. Niektóre wspaniałe warzywa do sadzenia to brokuły, kapusta, kalafior, sałata, papryka, cebula, pomidory, bazylia i inne.Upewnij się, że masz dżdżownice w swojej glebie. Dżdżownice są niezbędne do dobrego ekologicznego ogrodnictwa, ponieważ napowietrzają glebę. Ponadto produkty uboczne trawienia dżdżownic są w rzeczywistości wspaniałym pokarmem roślinnym. Dżdżownice zachęcają bakterie glebowe, które dostarczają roślinom potrzebnych składników odżywczych, jednocześnie konkurując ze szkodliwymi szkodnikami owadzimi, zmniejszając zapotrzebowanie na chemiczne pestycydy i nawozy.Przygotowanie gleby do wieloletniego ogrodu jest łatwe. Po prostu użyj łopaty lub małej łopaty, aby wejść pod trawę lub darń i odwróć ją. Następnie za pomocą zrębków pokryj obszar na głębokość trzech lub czterech cali. Odczekaj dwa tygodnie, a następnie wykop i posadź nowe byliny.Zamiast wyrywać chwasty, zamień je w pokarm dla swojego ogrodu. Niektóre chwasty, takie jak Lamium lub Chickweed, są trudne do usunięcia pojedynczo. Zamiast tego, używając ostrej łopaty lub szpadla, podetnij pod chwastami i odwróć je, upewniając się, że wszystkie liście są zakopane. Chwasty gniją, dostarczając glebie składników odżywczych, takich jak kompostowanie.Mamy nadzieję, że te wskazówki dostarczyły ci bardzo cennych informacji, a także dały sposób na uporządkowanie wszystkich myśli i informacji, które już zgromadziłeś na temat ekologicznego ogrodnictwa. Pamiętaj o tych wskazówkach, gdy zaczniesz uprawiać rośliny, aby stać się odnoszącym sukcesy ogrodnikiem ekologicznym.