Obecnie wybór płytek do projektu wykończenia i aranżacji łazienki nie jest już tak prosty, jak kiedyś.

W sprzedaży znajdziemy tak wiele różnorodnych opcji w projektowaniu, kształcie, kolorze i fakturze płytek, że wybór odpowiednich może być nieco przytłaczający. Jeszcze kilka lat temu płytki na ścianach oraz podłogach kładziono głównie ze względu na ich walory użytkowe, czyli odporność na wodę, trwałość, czy łatwość konserwacji, ale dziś ich estetyka jest tak samo ważna, jak funkcjonalność. Producenci rozszerzyli swój asortyment, aby zapewnić właścicielom domów naprawdę wyjątkowe style w kwestii estetycznego wykończenia łazienek.

Pomysły na aranżacje łazienki za pomocą płytek

Ciekawe aranżacje można uzyskać wybierając płytki łazienkowe Cersanit

Najlepsi producenci płytek łazienkowych koncentrują się na wykończeniach, kolorach, kształtach i wzorach płytek, aby można było stworzyć z nich ciekawe aranżacje. Niezależnie od tego, czy położysz je na podłodze, czy na ścianie, graficzne wzory są idealne jako płytka akcentująca w każdym pomieszczeniu. Mogą być one albo w delikatnych, subtelnych odcieniach, albo odważnych kontrastujących kolorach, z pewnością takie wzory płytek przyciągają uwagę i nadają łazienkom oryginalny wygląd. Ten styl płytek daje nam szansę na wykorzystanie i pokazanie swojej kreatywnej strony, jest to również sposób na przełamanie monotonii pomieszczenia.

Matowe wykończenia płytek są obecnie bardzo modne. Charakteryzują się one delikatnym, i dyskretnym stylem, który nie jest zbyt przytłaczający. Zaletą płytek matowych jest to, że nie widać na nich smug i zacieków tak łatwo, jak na płytkach z połyskiem, dzięki temu idealnie nadają się na podłogę i ściany w łazience, zwłaszcza w łazienkach o dużym natężeniu ruchu. Tego typu płytki najlepiej sprawdzą się w łazienkach z odpowiednio jasnym oświetleniem, ponieważ nie odbijają wystarczająco dużo światła. Płytki z połyskiem tworzą elegancki, czysty i dopracowany efekt w łazienkach, dlatego są niezwykle popularne. Szczególnie dobrze wyglądają w małych łazienkach, ponieważ odbijają dużo światła i tworzą wrażenie większej przestrzeni.

Jeśli szukasz subtelnej elegancji, postaw na sleeping beauty silver o matowym wykończeniu są obecnie bardzo modne. Są również świetne, jeśli chcesz mieć w swojej łazience naturalny styl kamienia czy drewna. Ale jeśli szukasz czegoś bardziej przyciągającego uwagę, płytki z wykończeniem w połysku lub we wzory będą bardziej odpowiednie.