Wszelkie działania w sadach wymagają uwagi i zaangażowania, zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę roślin przed chorobami.

Dobra ochrona jest kluczowa, ponieważ choroby w sadach mogą prowadzić do znacznych strat w plonach i jakości owoców. W celu zwalczania chorób, polski producent środków ochrony roślin Innvigo oferuje skuteczne fungicydy dla sadownictwa.

Ochrona roślin przed chorobami

Czym ochronić rosliny?

Jednym z proponowanych produktów jest fungicyd Puenta 62,50 WG. Jest to koncentrat w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej (WG), który działa wgłębnie i powierzchniowo, a jego stosowanie jest zapobiegawcze i interwencyjne. Fungicyd zawiera dwie substancje czynne o różnym mechanizmie działania: cyprodynil – FRAC Grupa 9 i fludioksonil – FRAC Grupa 12.

Innym fungicydem, oferowanym przez Innvigo, jest Pretor 469 SC. Jest to płynna zawiesina, którą należy rozcieńczyć wodą, a jej działanie jest powierzchniowe i wgłębne. Fungicyd jest przeznaczony do zapobiegawczego i interwencyjnego zwalczania chorób powodowanych przez grzyby. Zawartość substancji czynnej to fludioksonil (związek z grupy fenylopiroli) – 133 g/l (11,96%) oraz pirymetanil (związek z grupy anilinopirymidyn) – 336 g/l (30,22%).

Inny produkt to fungicyd OZZI 75 WG, który jest w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej (WG) i działa wgłębnie. Jest to produkt zapobiegawczy i interwencyjny, a zawartość substancji czynnej to cyprodynil (związek z grupy anilinopirimidyn) – 750 g/kg (75%).

Ostatnim oferowanym przez Innvigo fungicydem jest Diana 500 SC. Jest to koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą (SC), którego działanie jest powierzchniowe i stosuje się go zapobiegawczo oraz interwencyjnie. Zawartość substancji czynnej to dodyna (związek z grupy pochodnych guanidyny) – 500 g/l (48,73%).

Wszystkie te produkty są przeznaczone do walki z chorobami w sadach, a ich skuteczność została potwierdzona przez producenta. Ważne jest jednak, aby stosować je zgodnie z zaleceniami producenta i przestrzegać określonych terminów i dawek stosowania. W ten sposób można zapewnić ochronę sadów przed chorobami i uzyskać dobre plony owoców. Zobacz koniecznie informację na stronie https://innvigo.com/sadownictwo/.