W uprawach marihuany wielu hodowców wykorzystuje obecnie oświetlenie LED, są do żarówki które pozwalają na oszczędność energii elektrycznej, jak również nie emitują ciepła.

Będzie to ważne, ponieważ w przypadku upraw będziemy chcieli uzyskać odpowiednią temperaturę, wilgotność. Jeżeli temperatura jest zbyt wysoka, wówczas należy zastosować specjalne systemy wentylacyjne. Do tego rodzaju rozwiązań przystosowane są przykładowo namioty uprawowe, które posiadają odpowiednie utwory, do których możemy wprowadzić rury wentylacyjne zasilane przez wiatrak. Dzięki temu zapewnimy odpowiedni klimat, warunki dla rozwoju roślin.

Oświetlenie w uprawach marihuany

Oświetlenie LED pozwala uzyskać doskonałe warunki do uprawy

W uprawach marihuany możemy spotkać także oświetlenie plazmowe, w tym przypadku żarnik zastąpiony jest specjalną masą przypominającą plazmy. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ daje światło bardzo podobne do oświetlenia słonecznego, dodatkowo jest także bardzo oszczędne. Żarówki tego rodzaju charakteryzują się bardzo długą żywotnością, dlatego też w czasie, kiedy rośliny muszą być oświetlone przez całą dobę, będzie to doskonały pomysł. Jednak najczęściej stosuje się rozwiązania typu LED, może być to cały panel składający się z bardzo wielu małych żarówek, które będą dawały odpowiednią ilość światła. Dodatkowo stosuje się odbłyśniki, które pozwalają na kierowanie światła bezpośrednio na roślinę.

W przypadku namiotów uprawowych ścianki powleczone są specjalnym materiałem odbijającym światło, można także zastosować folię aluminiową spożywczą, dzięki temu będziemy mogli zwiększyć ilość światła w całym namiocie. Jest to istotne ze względu na możliwość przyspieszenia wzrostu roślin, kwitnienie oraz uzyskanie plonów. Oświetlenie LED posiada dużą żywotność, dlatego też stosujemy je często w uprawach, dodatkowo możemy podłączyć je do systemów automatycznego włączania i wyłączania oświetlenia w zależności od potrzeb. Należy pamiętać, iż niektóre gatunki roślin w pewnych fazach wzrostu potrzebują oświetlenia przez całą dobę.

Dlatego w tym przypadku doskonale sprawdzi się lampa led uprawa powinna być odpowiednio nadzorowana, możemy przykładowo zastosować czujnik światła, który pozwoli nam określić odpowiednią ilość oświetlenia w danym pomieszczeniu czy też namiocie uprawowym. W ten sposób będziemy mogli stworzyć idealne warunki do uprawy, co może skrócić cały proces uzyskania wysokich plonów.