Każdy z nas wie, że wyjazd na wakacje w lipcu to prawdziwe wyzwanie, głównie ze względu na natłok ludzi w popularnych miejscowościach turystycznych i wypoczynkowych.

Natomiast, miesiące takie jak sierpień czy nawet październik, to okres, kiedy kończy się sezon letni, kończą się wyjazdy w najbardziej oblegane miasta turystyczne, a pogoda jeszcze w miarę dopisuje. Z tego powodu coraz większa liczba osób, które nie lubią tłoku, decydują się na wakacje poza sezonem. Według pewnej części osób jest to świetny czas na wyjazd na wczasy, gdyż można liczyć na tanie noclegi w związku z okresem pozasezonowym, dodatkowo temperatury są nieco niższe i bardziej sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi, niż letnie fale upałów.

Wakacje to niekoniecznie wyjazd latem

Urlop jesienią to tańsze noclegi i brak tłumów

Często taki sposób wyjazdów wykorzystują rodziny, dzięki temu mogą na wczasy zabrać się wszyscy razem, po cenie dużo niższej niż w szczycie sezonu wakacyjnego. Powszechnie wiadomo jest, że noclegi w Polsce poza sezonem turystycznym, szczególnie te w popularnych miejscowościach nadmorskich lub górskich, są dużo tańsze, ceny mogą być niższe czasem nawet o połowę. Jest to bardzo dużo, gdyż wybierając się na wyjazd w kilka osób, można naprawdę wiele zaoszczędzić.

Wielu osobom nie sprawia to tak ogromnej różnicy, czy pojedziemy na wakacje w lipcu czy we wrześniu, tym bardziej, jeśli mamy ciepłą pogodę i zapał do wyjazdu. Niektórzy nie biorą również urlopu w lecie, ponieważ nie chcą, czy nie mogą go uzyskać, dlatego wyjazdy na wakacje poza szczytem sezonu turystycznego stają się coraz bardziej powszechne. Można powiedzieć, że wypad w tereny górskie lub nad morze w jesiennych miesiącach jest lepszy ze względu chociażby na to, że na wysokościach lub na plaży nie doskwiera nam gorące powietrze. W niższych temperaturach wręcz czujemy się bardziej optymalnie, co znacznie ułatwia piesze wędrówki górskimi szlakami, czy odpoczynek w nadmorskich miejscowościach.

A dodatkowo możemy liczyć na to, że noclegi w hotelach czy pensjonatach są mniej oblegane przez turystów, co również zwiększa walory z pobytu na urlopie poza sezonem. Jeśli nie lubimy natłoku turystów, na wakacje jedźmy zdecydowanie wczesną jesienią.