Działalność związana z detailingiem to również polerowanie powierzchni samochodowych.

Do tego zadania służą odpowiednie tarcze szlifierskie, krążki i dyski ścierne o różnej gradacji. Tego typu materiały ścierne występują w różnych rozmiarach, materiałach i ziarnach. Najpopularniejszy typ tarczy szlifierskiej zawiera tlenek glinu. Jest to trwały materiał, który wytrzymuje intensywne użytkowanie. Jest również niedrogi, co czyni go popularnym wyborem dla firm zajmujących się detailingiem i naprawami blacharsko-lakierniczymi.

Czym się kierować przy wyborze krążków i dysków ściernych do detailingu

Jakie są rodzaje krążków i dysków ściernych?

Istnieje kilka różnych typów tarcz szlifierskich, których możesz użyć podczas przeprowadzania napraw blacharsko-lakierniczych, szlifowania powierzchni samochodowych. Standardowe tarcze są zwykle wykonane z papieru lub tkaniny i pokryte cząsteczkami ściernymi. Krążki te najlepiej nadają się do szlifowania ogólnego. Krążki włókninowe składają się z materiału podobnego do papieru ściernego i najlepiej sprawdzają się przy cięższych pracach szlifierskich. Tarcze ścierne są najlepsze do ciężkich prac szlifierskich, wykorzystują różne materiały, w tym tlenek glinu, węglik krzemu i ceramikę.

Tarcze szlifierskie są również dostępne w różnych gradacjach. Najpopularniejsze gradacje to 40, 60, 80 i 100. Tarcze o ziarnistości 40 najlepiej nadają się do ciężkich prac szlifierskich, takich jak usuwanie farby lub rdzy. Krążki o ziarnistości 60 są idealne do szlifowania ogólnego. Jeśli chcesz usunąć rysy lub przygotować powierzchnię do malowania, najlepiej sprawdzą się krążki o ziarnistości 80. Krążki ścierne o ziarnistości 100 najlepiej nadają się do końcowych prac szlifierskich, takich jak nadanie powierzchni gładkiego wykończenia.

Na stronie https://grupaurban.pl/krazki-i-dyski-scierne-roznej-gradacji/ znajdziesz wiele informacji o dyskach i krążkach ściernych. Przy wyborze krążków i dysków ściernych warto również wziąć pod uwagę rodzaj powierzchni. Na przykład, jeśli pracujesz na pomalowanej powierzchni, użyj dysku z bardziej miękkimi i mniejszymi cząsteczkami ściernymi. Jeśli wykonujesz ciężkie prace szlifierskie, takie jak usuwanie farby lub rdzy, użyj krążków ściernych o większej ziarnistości. Ale jeśli wykonujesz lekkie prace szlifierskie, takie jak usuwanie zarysowań lub przygotowywanie powierzchni do malowania, użyj krążka o mniejszej gradacji.