Proste problemy z hydrauliką mogą nie tylko zaszkodzić wizerunkowi Twojego domu, ale mogą zniszczyć Twój portfel.

Proste rzeczy, od zatkanych odpływów po bardziej zaawansowane przecieki, mogą być niezwykle destrukcyjne. Nie martw się jednak! Dzięki kilku zasadniczym wskazówkom, jak zrobić to sam hydraulik w domu, będziesz gotowy zająć się każdym problemem.Upewnij się, że wszyscy mieszkańcy twojego domu wiedzą, gdzie znaleźć i użyć głównego zaworu odcinającego wodę na wypadek awarii rury. Jest to szczególnie ważne, jeśli mieszkasz w obszarze, w którym rury mogą zamarznąć. Poświęć chwilę, aby pokazać członkom rodziny, gdzie znajduje się zawór i jak go prawidłowo zamknąć.Aby zimować dom, który będzie nieużywany w miesiącach zimowych, musisz całkowicie opróżnić wszystkie rury. Po wyłączeniu głównego dopływu wody spuść całą wodę z kranów, toalet i podgrzewacza wody (zakręć gaz). Dodaj litr płynu niezamarzającego do zlewów i wanny, aby zapobiec zamarzaniu wody w syfonie odpływowym.Jeśli toaleta spłukuje się powoli, dodaj trochę białego octu do rurki przelewowej. Ocet pomaga wodzie szybko płynąć ze zbiornika, co przyspiesza spłukiwanie toalety. Zaleca się użycie około kwarty octu i pozostawienie go tam przez co najmniej godzinę przed spłukaniem.Upewnij się, że regularnie czyścisz otwory przelewowe w zlewozmywakach kuchennych i łazienkowych. Otwory te mają działać jako awaryjne zabezpieczenie przed rozlaniem z pełnego zlewu, ale jeśli są zatkane, nie mogą wykonywać swojej pracy. Rzeczy, które musisz wiedzieć o hydraulice

Możesz wyczyścić otwór przelewowy, stosując te same techniki, co w przypadku zatkanego odpływu.Masz nieszczelną rurę? W wielu przypadkach możesz to naprawić samodzielnie, bez kosztów hydraulika.

Jeśli złącze jest nieszczelne, dokręć je kluczem do rur. Jeśli wyciek pochodzi z uszkodzonego odcinka rury, możesz spróbować naprawić za pomocą zestawu naprawczego kupionego w sklepie. Jedna metoda polega na nałożeniu wodoodpornej taśmy na odcinek rury, w którym występuje przeciek. Przed nałożeniem taśmy upewnij się, że rura jest dokładnie sucha. Upewnij się, że taśma zakrywa dwa do trzech cali po obu stronach pęknięcia w rurze.Pamiętaj o wyczyszczeniu pułapki na kłaczki suszarki. Może to uchronić Cię przed mnóstwem kłopotów, a także może zapobiec pożarom. Upewnij się, że sprawdzasz pułapkę na kłaczki pod kątem dziur lub rozdarć, które mogą oznaczać, że kłaczki trafiają do twoich rur, co może prowadzić do zatkania i innych problemów, z którymi trzeba sobie poradzić.Nie umieszczaj w toaletach przedmiotów, które tam nie pasują. Na przykład, jeśli jesteś kobietą, nie wyrzucaj podpasek ani tamponów do toalety. Może to spowodować poważne uszkodzenie toalety, które może wymagać hydraulika lub, co gorsza, zupełnie nowej toalety!Nigdy nie zatrudniaj hydraulika, który nie jest licencjonowany, ubezpieczony i powiązany. Jeśli firma hydrauliczna nie może podać numerów referencyjnych swoich poświadczeń, przejdź szybko. Jest to powszechne pytanie i nie powinno być problemu, aby ci je dostarczyli. Jeśli mają problemy z pytaniem, potraktuj to jako dużą czerwoną flagę.Hydraulik może być zaawansowaną, wysoce techniczną profesją, w której najczęściej potrzebna jest pomoc ekspertów. Czasami jednak tak nie jest i istnieje kilka prostych domowych poprawek. Jeśli poświęcisz trochę czasu na przeczytanie o nich, odkryjesz, że niektóre z najczęstszych problemów z hydrauliką są w stanie rozwiązać zwykły człowiek.