Warszawa to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc na mapie Polski. To nie tylko stolica kraju i siedziba jego władz, ale także prężnie działający ośrodek kulturalny i artystyczny o równie bogatej historii. Jak najlepiej zwiedzać największe i najbardziej rozległe miasto w Polsce? Wynajmij auto na doby! Warszawa dla zmotoryzowanych jest o wiele bardziej przystępna!

Wynajem auta na doby w Warszawie – jak to działa?

Na terenie Warszawy działa kilka wypożyczalni, które oferują łatwy i komfortowy system rezerwacyjny samochodów. To doskonałe rozwiązanie, jeśli przyjeżdżasz do stolicy na weekend i chcesz zobaczyć jak najwięcej – najciekawsze miejsca na mapie Warszawy często dzielą od siebie spore odległości, a ty sporo zaoszczędzisz, decydując się na wypożyczony samochód zamiast komunikacji miejskiej.

Jak zarezerwować samochód? Zwykle za pośrednictwem strony internetowej. Wygodny formularz online udostępnia np. wypożyczalnia Panek CS – to ty decydujesz kiedy chcesz wynająć auto, gdzie je odbierzesz i gdzie pozostawisz po upływie stosownego czasu. Jeśli chodzi o auto na doby, Warszawa ma mnóstwo strategicznych punktów, w których udostępniana jest flota. Takie miejsca są zazwyczaj dobrze oznaczone, więc nie będziesz mieć trudu z ich zlokalizowaniem.

Po określeniu dat i terminu odbioru auta oraz miejsca, z którego chcesz go odebrać i oddać, system rezerwacji pozwala ci wybrać pojazd odpowiadający twoim potrzebom, np. pod względem wielkości czy pojemności bagażnika.

Auto na doby w Warszawie – dlaczego warto?

Planując weekendowe zwiedzanie stolicy, możesz spotkać się z trudnymi wyborami. To niewiele czasu, a przecież w Warszawie naprawdę jest co zwiedzać. Jeśli zdecydujesz się na wynajem auta, bez trudu sprawnie przemieścisz się między Starym Miastem a np. Łazienkami Królewskimi.

Z kolei na Powiślu czekają na ciebie zielone ogrody na dachu czy naukowe eksperymenty w jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu – Centrum Nauki Kopernik. Obowiązkowo musisz także zajrzeć na Wolę do Muzeum Powstania Warszawskiego czy Pragę, gdzie poczujesz prawdziwy klimat starej Warszawy. A może zdążysz zajrzeć jeszcze do Wilanowa na obrzeżach miasta?

To tylko kilka pomysłów na zwiedzanie miasta samochodem. Wynajmując go na doby, możesz liczyć na pojazd w pełni sprawny, a także objęty przez firmę ochroną ubezpieczeniową.