Koty są prawdziwymi poszukiwaczami przygód i lubią się wspinać wszędzie.

Siatka dla kota zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i zapobiega ucieczkom czy upadkom z wysokości, jeśli kot wychodzi na balkon czy siada na parapecie okna. Takie siatki zabezpieczające idealnie nadają się do wykorzystania na balkonie lub tarasie. W ten sposób twój kot domowy może bezpiecznie cieszyć się powietrzem i słońcem na zewnątrz.

Wbrew pozorom koty nie muszą wychodzić na zewnątrz

Siatka ochronna dla kota do zabezpieczenia balkonu

Siatka dla kota osłania balkon lub okno i zapewnia, że twój kot może bezpiecznie przebywać na balkonie lub parapecie okna. Zapewnia to dodatkowe bezpieczeństwo, szczególnie w mieszkaniach na wyższych piętrach. Dodatkową zaletą jest to, że kot nie może wyskoczyć na balkon sąsiadów, spaść z balkonu lub po prostu uciec na dwór. Zazwyczaj do siatek dołączone są materiały mocujące i instrukcje montażu, ale trzeba to sprawdzić przed zakupem. Oprócz siatek dla kotów dostępne są również kratki dla kotów. Te kratki mają ten sam cel co siatka, ale mają różne projekty. Gdy okno jest uchylone, pomiędzy oknem a ramą pozostaje przestrzeń. Aby wypełnić tę pustkę, między szczelinami można umieścić kratkę ochronną.

Oprócz różnych siatek dla kotów, w sprzedaży znajdziemy również dwa oddzielne mocowania, które ułatwiają montaż siatek dla kotów. Innym sposobem na osiągnięcie tego jest użycie drążka teleskopowego. Teleskopowy drążek regulowany do montażu siatki można łatwo zamocować między dwiema ścianami bez użycia śrub. Dzięki temu wieszanie siatek bezpieczeństwa dla kotów jest jeszcze łatwiejsze i nie wymaga używania wiertarki.

Wbrew powszechnemu przekonaniu koty mogą żyć i cieszyć się szczęśliwym i zdrowym życiem, gdy są odpowiednio zamknięte w domu i ewentualnie wypuszczane na zabezpieczony balkon, a służy do tego siatka ochronna dla kota. Nie pozwalając na ucieczkę kota możesz również zminimalizować wpływ domowych kotów na otaczające je środowisko, ponieważ koty to drapieżniki i polują na małe zwierzęta, ptaki i owady, a niektóre z nich to gatunki chronione.