Jeżeli chcemy zadbać o skórę twarzy możemy skorzystać z wielu różnych ćwiczeń, może być to przykładowy joga twarzy która będzie oddziaływała na mięśnie.

Mogą być różnego rodzaju ćwiczenia rozluźniające, rozciągające które pomogą nam wzmocnić mięśnie twarzy. Tego rodzaju ćwiczenia mogą przeciwdziałać zmarszczkom, ujędrnić naszą skórę, dzięki temu będzie wyglądała na młodszą oraz świeższą.

Ćwiczenia odmładzające na skórę twarzy

Jakich obszarów może dotyczyć joga twarzy

Joga twarzy ma działanie przeciwstarzeniowe, równocześnie jest także masażem relaksacyjnym. Wiele ćwiczeń tego rodzaju będzie naciągało naszą skórę, dzięki temu możemy nieco skorygować zmarszczki, często są to ćwiczenia które polegają na odpowiednim ułożeniu ust, obracaniu głowy, ćwiczenia powtarzamy w kilku sesjach. Możemy także zastosować specjalny trening które będą zapobiegał opadającym powiekom. W tym przypadku możemy naciągać skórę za pomocą palców, naciskać bezpośrednio nad brwiami, pomoże nam to wyćwiczyć górne partie naszej twarzy, możemy masować czoło, unosić brwi.

Opracowano wiele ćwiczeń które będą działały na różne części twarzy, możemy zmniejszyć zmarszczki brwiowe, w tym przypadku można zastosować masaż skroni, naciągać skórę do dołu oraz do tyłu utrzymywać w danej pozycji przez minutę czy 30 sekund aby skóra pozostawała przez pewien czas naciągnięta. Dodatkowo możemy wykorzystać także bardzo ciekawe ćwiczenia które mogą zapobiegać zmarszczkom w kącikach ust, w tym przypadku możemy stosować mimikę twarzy powtarzając ćwiczenia. Jeżeli stosujemy jogę twarzy powinniśmy zacząć od łatwiejszych ćwiczeń, z czasem możemy zwiększać ich intensywność. Jest to ćwiczenie nie wymagające od nas dużo czasu, często możemy wykonać podstawowe ćwiczenia w czasie 10-15 minut.

Dzięki temu uzyskamy bardzo ciekawe efekty, może być to redukcja zmarszczek, drugiego podbródka. Poprawimy w ten sposób jędrność oraz napięcie skóry na naszej twarzy. Inną zaletą jaką uzyskujemy dzięki ćwiczeniom to usunięcie toksyn, zmniejszenie obrzęków pod oczami. Obecnie joga twarzy jest coraz bardziej popularna, są to łatwe ćwiczenia które możemy wykonać w domu przed lustrem, w internecie możemy znaleźć wiele interesujących poradników.