Perfumy to bardzo dobry pomysł na prezent, często dajemy je bliskim jako prezenty świąteczne.

Oczywiście nie zawsze łatwo jest wybrać perfumy, warto zwrócić uwagę, iż obecnie mamy do dyspozycji bardzo wiele zapachów. Dlatego wybór zapachu który może spodobać się drugiej osobie może okazać się niełatwym zadaniem. Oczywiście możemy sprawdzić jakich perfum używa obecnie, kupić takie same lub też poszukać perfum, które będą posiadały podobne nuty zapachowe.

Co warto wiedzieć o perfumach?

Czym są nuty zapachowe w perfumach?

Zasadniczo na zapach perfum składają się różne nuty, mogą być to nuty drzewne, cytrusowe, ziołowe, różne nuty także orientalne. Odpowiednie wymieszanie, dobranie nut, pozwala na uzyskanie zapachu. W tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę na czas w jakim zapach uwalnia się z naszej skóry, z pewnością po nałożeniu perfum na rękę należy pewien czas odczekać, aby uzyskać prawdziwy zapach. Dodatkowo pamiętajmy, iż perfumy będą musiały się także wymieszać z zapachem naszego ciała, naszej skóry, dlatego perfumy mogą inaczej pachnieć na różnych osobach.

Uwalnianie zapachów następuje etapami, na samym początku perfumy kiedy są najbardziej intensywne mogą dawać nieco inny zapach niż przykładowo po godzinie czy też dwóch. Dlatego kiedy jesteśmy w perfumerii i chcemy sprawdzić jaki zapach mają dane perfumy wówczas powinniśmy odczekać pewien czas sprawdzić jak pachną przykładowo po powrocie do domu. Naturalnie powinniśmy sprawdzić czy perfumy dotrwają do wieczora, czy zapach nadal będzie się unosił. Jeżeli wybierzemy wodę perfumowaną, czy też prawdziwe perfumy, wówczas z pewnością będą one intensywne.

Jeżeli nie chcemy kupować drogich perfum możemy spróbować zamiennika, są to zapachy które zostały przygotowane na bazie nut podobnych do oryginalnych, przykładowo z inspiracji Mexx – Mexx Woman. Jest to bardzo znany zapach dla kobiet, zapachy Mexx są często wybierane zarówno przez panie jak i przez panów. Zamiennik może być okazją do sprawdzenia czy dane nuty nam odpowiadają, czy dobrze będziemy czuli się w ciągu dnia nosząc dany zapach.