Firmy które chcą wynająć powierzchnię biurową często poszukują atrakcyjnej lokalizacji, najczęściej chcą znaleźć lokal w centrum miasta, dzięki czemu mogą zyskać wielu klientów, dodatkowo warto zwrócić uwagę iż lokalizacja w eleganckim biurowcu z pewnością doda firmie prestiżu.

Warto poszukiwać powierzchni biurowych które można w pewien sposób dostosować do własnych wymagań. Niektóre firmy będą chciały umieścić w powierzchni biurowej przykładowo recepcję, miejsce gdzie klienci mogą poczekać na załatwienie spraw.

Powierzchnia biurowa dla firmy

Jak znaleźć atrakcyjną lokalizacją dla naszego biura?

Oczywiście firmy które prowadzą działalność usługową czy też handlową poszukują miejsca pod wynajem na parterze, czasem atrakcyjne lokalizacje możemy znaleźć w budynkach mieszkalnych, gdzie partner przygotowany jest dla firm, mogą mieścić się tam przykładowo przychodnie, sklepy. Naturalnie należy zwracać uwagę na ceny najmu, mogą być one zależne od miasta, z pewnością dość wysokie ceny mogą być w stolicy, Wrocławiu czy też w Poznaniu.

W przypadku kiedy nie przyjmujemy interesantów możemy poszukać lokalu na obrzeżach, z pewnością będziemy mogli liczyć tam na niższe ceny, musimy oczywiście zadbać o odpowiednią przestrzeń dla naszych pracowników. W tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę na ilość biurek które będziemy mogli zlokalizować w danych pomieszczeniach, ,możemy także przewidywać pomieszczenie socjalne. Warto poszukiwać miejsce gdzie budynek jest chroniony, zatrudniona jest firma sprzątająca, z pewnością będzie to duże udogodnienie. Niekiedy firmy poszukują także lokalizacji w pobliżu urzędów, sądów, różnych budynków użyteczności publicznej, gdzie często przebywają petenci, którzy przy okazji mogliby również odwiedzić siedzibę firmy.

Powinniśmy także zwrócić uwagę na parking, czasem będzie on usytuowany pod biurowcem, lub też posiadał wydzielony parking na zewnątrz. W większych miastach gdzie istnieje problem z zaparkowaniem samochodu będzie to bardzo dobry pomysł. Dodatkowo będziemy mogli także wykupić czy też zarezerwować miejsca na określoną ilość pojazdów dla nas czy też dla naszych interesantów.